Нова клей драма – Зверев пречупи Гаске и си поднесе подарък за рождения ден

Monte Carlo Rolex Masters, четвъртфинал
Александър Зверев – Ришар Гаске 4-6 6-2 7-5

Александър Зверев и Ришар Гаске изиграха изключителен четвъртфинален двубой в турнира от сериите „Мастърс 1000“ в Монте Карло, в който демонстрираха цялата красота на тениса на червена настилка. В крайна сметка младият германец пречупи своя опонент след 2 ч. и 39 минута битка с 4-6 6-2 7-5.

Гаске започна по-силно срещата, доминирайки с любимия си бекхенд. Французинът разнообразяваше играта си и с изненадващи къси, което му помогна да поведе с 5-2 гейма в първия сет.

Ветеранът изпусна единия от пробивите, с които водеше, но все пак затвори сета с 6-4.

Във втората част Зверев потвърди, че се намира в страхотна форма напоследък и неслучайно игра финал на турнира в Маями преди броени седмици. Немецът започна да води размените от основната линия, а Гаске бе принуден предимно да се защитава. С помощта на 3 пробива 21-годишният талант, който точно днес празнува рожден ден, изравни резултата след 6-2.

Третият сет бе кулминацията на мача – дългите разигравания по цялата ширина на корта преобладаваха, а пробивите валяха един след друг, което обаче не сваляше от качеството на двубоя. Гаске постигна на пръв поглед решаващ брейк в седмия, тилдънов гейм след маратонска размяна от 30-удара на брейкбола, приключила с технично бекхенд воле по късия диагонал.

Това обаче далеч не бе всичко, защото Зверев продължи да натиска с мощния си бекхенд с две ръце и бързо осъществи рибрейк за 4-4.

В гейм №11 Гаске получи скрит мачбол, но въпреки огромните си усилия в защита, неговият опонент бе сигурен при трудния смаш срещу изкуственото осветление и си задържа сервиса за 6-5.

Последният гейм също бе изпълнен с драма – Зверев достигна до първия си мачбол при 30-40. Последва изключително разиграване, при което и двамата се озоваха в един момент на мрежата, но в крайна сметка рожденикът успя да пласира минаващ удар от бекхенд по правата и победоносно вдигна ръце.

Общо в мача бяха осъществени 16 пробива в 30 изиграни гейма, а само във финалния сет те бяха 7. Победната серия за Зверев обаче продължава и той ще срещне Кей Нишикори в полуфинален сблъсък в събота следобед.