Новак Джокович на пътя на Григор Димитров в Париж

Rolex Paris Masters, 1/4-финал
Новак Джокович – Стефанос Циципас 6-1 6-2

Новак Джокович победи Стафанос Циципас за 58 минути и се класира на 1/2-финал на Мастърс турнира в Париж, а там негов съперник е Григор Димитров.  Световният №1 реализира по два пробива във всеки сет срещу гръцкия тенисист и нито един път не се изправи пред точка за пробив, като през цялото време имаше превъзходство.

Ноле изравни баланса си срещу Циципас на 2-2 и е на шестия си полуфинал в „Берси“. Той цели да завърши годината като №1 за шести път в кариерата си, но за да го направи, ще трябва да продължава да побеждава както в Париж, така и на финалите в Лондон.

В общия баланс срещу българина, Джокович води с 8-1 победи и е в серия от шест последователни успеха. Единственият триумф на първата ни ракета дойде през 2013 година на Мастърс турнира в Мадрид, когато се наложи в три сета.

През миналите сезони Димитров е имал някои разочарования във френската столица, но изигра и такива мачове, в които притискаше до стената най-добрите. И ако българинът обича да влиза в сезона с летящ старт, то много често и една две точки го спират от фантастичен край.

През 2016 година Димитров игра много качествен мач срещу Новак Джокович на Rolex Paris Masters. Това бе сезонът, в който Григор се реабилитира след криза, а цената на мача със сърбина бе оставането на Новак като №1 в ранглистата.

Димитров започна отлично мача и успя да вземе първия сет, но допусна обрат и загуби с 6-4 2-6 3-6 след оспорвана битка, продължила 2 часа и 24 минути.