15-ата победа през 2023 е факт: Джокович се справи и с Хуркач

Dubai Duty Free Tennis Championships, четвъртфинал
Новак Джокович – Хуберт Хуркач 6-3, 7-5

Хуберт Хуркач бе в серия от шест поредни победи, но тя бе спряна, за да продължи друга победна серия – тази от вече 15 последователни успеха през 2023-а на Новак Джокович.

Сърбинът продължи да доминира над съперниците си и след 6-3, 7-5 си осигури място на полуфиналите на АТР 500 турнира в Дубай. Така началото на 2023-а се превръща еднолично в четвъртия най-добър старт на сезон в кариерата на 22-кратния шампион от Големия шлем след 2011 (41-0), 2020 (26-0) и 2013 (17-0).

Така на полуфинал ни очаква суперсблъсък между Джокович и Даниил Медведев. Руснакът успя да преодолее Борна Чорич в два сета.

На централния корт в Дубай намиращият се във форма Хуркач използва всички възможни оръжия в арсенала си, за да извади 35-годишния си съперник от комфортната му зона. Без успех. Джокович доминираше на сервис, като в целия мач не даде нито една възможност за пробив на съперника си. На свой ред поставеният под №1 реализира две от осемте си възможности и в нито един момент не постави под съмнение превъзходството си на корта.

Двубоят приключи за час и 21 минути, а след него сърбинът вече има 5 победи от 5 мача помежду им. Той е на две победи от шестата си титла в Дубай.

„Както винаги беше предизвикателен мач срещу Хуберт. Той е един от най-добрите в тура. Прекрасен човек. Много обичан, има прекрасни отношения с всички. Той винаги е много уважителен. Желая му всичко най-добро за остатъка от сезона“ – каза Джокович в интервюто на корта.

„Мисля, че той е един от най-добре сервиращите в тениса, така че във втория сет до 11-ия гейм нямах много шансове на неговия сервис. Той печелеше сервис геймовете си комфортно. За мое щастие и аз намерих ритъм на сервис и печелех подаванията си.“

„При 0/30 и 5-4 за него пласирах няколко добри сервиса. Една-две точки могат да решат такива мачове. Много съм доволен от начина, по който играх под напрежение.“

В другия полуфинал в Дубай един срещу друг ще играят Александър Зверев и Андрей Рубльов. Зверев победи Лоренцо Сонего със 7-5, 6-4, а Рубльов се справи с Ботик ван де Зандсхулп след 6-3, 7-6(3).

До момента двамата са играли пет пъти, като във всеки един от случаите победата бе за германеца.