Джокович даде три гейма на Джазири в Дубай за победа №700, следва мач с Лопес

Dubai Duty Free Tennis Championships, II кръг
Новак Джокович – Малек Джазири 6-1 6-2

Четирикратният шампион в Дубай Новак Джокович записа своята победа №700 в кариерата си след успех над световния №121 Малек Джазири с 6-1 6-2 и се класира за четвъртфиналите на Dubai Duty Free Tennis Championships. Там негов съперник ще е Фелисиано Лопес, срещу когото няма загуба от седем мача. За тунизиеца остава утехата, че се бори и направи хубави удари, като спаси 12 от общо 16 точки за пробив.

Джокович стигна до брейкбол в четвъртия гейм, но Джазири го отрази с хубав сервис. Сърбинът размина съперника си на мрежата и стигна до трети, като този път след бекхенд в мрежата на тунизиеца успя да пробие.

Световният №1 поведе с още един пробив за 5-1, след което при свой сервис поведе с 40-5 и с бекхенд уинър. В тази част Ноле спечели 82% от точките си на първи сервис, 100% на втори, пласира 7 уинъра и допусна 10 непредизвикани грешки срещу 2/14 за световния №121.

Вторият сет започна с оспорван сервис гейм на 32-годишният тенисист, продължил 10 минути и минал през пет дюса и още толкова брейкбола, но Джазири оцеля, поне за момента, защото още в следващия си гейм Джокович проби и то на нула. При 5-2 Новак сервираше за мача, стигна до мачбол при 40-30, но последва двойна грешка, а след това се наложи да спаси и брейкбол, от която се възползва.

Джокович стана 12-ият играч в Откритата ера на тениса, минал границата от 700 победи.