Джокович не се затрудни и срещу Давидович Фокина в Токио

Олимпийски игри, осминафинал

Новак Джокович – Алехандро Давидович Фокина 6-3, 6-1

Новак Джокович продължи силното си представяне на Олимпийските игри в Токио с убедителна победа над световния №34 Алехандро Давидович Фокина. Сърбинът отново защити реномето си на основен фаворит в турнира и не остави шансове на испанеца, приключвайки сблъсъка за 79 минути.

Следващият опонент на Джокера ще бъде представителят на домакините Кей Нишикори, който по-рано днес отстрани Иля Ивашка.

Всички девет аса в мача бяха дело на Джокович, като освен това сърбинът направи почти два пъти по-малко непредизвикани грешки от Давидович Фокина (12-23). Световният №1 имаше огромно превъзходство по отношение на спечелените на реур точки (32-13), като освен това реализира четири от деветте си брейкпойнта (44%), докато неговият опонент не успя да оползотвори нито една от двете възможности за пробив, които се откриха пред него.

Джокович пръв успя да вземе преднина, но Давидович Фокина изравни, след което достигна до две поредни точки за пробив. Испанецът обаче не успя да се възползва от шанса да осъществи обрат и неговият опонент отново излезе напред в резултата. Джокович пое напълно контрола върху играта и реализира първия пробив в мача, след което увеличи преднината си на 4-1.

Сърбинът можеше да направи аванса си още по-сериозен, но в шестия гейм пропусна брейкпойнт и Давидович Фокина прекъсна серията му. Джокович обаче спечели следващото си подаване и в крайна сметка успя да съхрани преднината от три гейма, приключвайки първия сет при 6-3 в своя полза.

Давидович Фокина спечели откриващия гейм във втората част, но това се оказа последният позитивен момент за него в мача. Джокович прекъсна устрема на испанеца с два поредни гейма на нула, след което продължи да доминира и втората почивка в сета дойде при 4-1 в полза на 20-кратния шампион от Големия шлем. Давидович Фокина опита да намали изоставането си, но Джокера вече не можеше да бъде спрян и в следващите два гейма даде само три точки на испанеца, триумфирайки категорично с 6-3, 6-1.