ATP Finals, групова фаза
Новак Джокович – Камерън Нори 6-2, 6-1
Новак Джокович приключи участието си в груповата фаза на Финалите на ATP с категоричен успех над Камерън Нори. Световният №1 изигра най-силния си мач от началото на турнира и не остави никакви шансове на първата ракета на Великобритания, приключвайки двубоя само за 66 минути. Така сърбинът записа трети пореден успех и зае първото място в своята група.
Това бе третият случай в кариерата на Джокович, в който той печели всичките си мачове в груповата фаза на Финалите. През 2014 г. сърбинът спечели титлата след триумф над Роджър Федерер, а през 2018 г. отново достигна до финала, но отстъпи пред Александър Зверев.
В утрешния полуфинал Джокера ще се изправи срещу Александър Зверев.
В хода на мача Джокович записа много повече асове (5-1) и уинъри (21-9), като в същото време направи по-малко двойни (0-2) и непредизвикани грешки (16-24). Сърбинът реализира пет от десетте си точки за пробив (50%), докато неговият опонент не успя да оползотвори единствения брейкпойнт, до който достигна.
Джокович взе инициативата от самото начало, реализирайки ранен пробив за 2-0. Нори редуцира пасива си, но атаките с бекхенд на сърбина продължиха да създават сериозни проблеми на неговия опонент и 20-кратният шампион от Големия шлем реализира нов брейк, след който поведе убедително с 5-1. Нори опита да противодейства, но Джокович без особени затруднения задържа преднината от четири гейма и се наложи с 6-2. В откриващия сет Джокера беше почти безгрешен при точките си на първи сервис, печелейки 92% от тях (11/12), като в същото време пласира 11 уинъра.
Във втория сет интрига също нямаше. Джокович поведе с 2-0, след което Нори прекъсна серията му. Това обаче беше последният позитивен момент за британеца в днешния двубой. Рекордьорът по титли от Australian Open напълно контролираше играта до края на мача и, въпреки усилията на опонента му в дефанзивен план, успя да реализира два последователни пробива, триумфирайки с 6-2, 6-1 след малко повече от час игра.