Джокович отново се справи с Мъри и триумфира за втори път в Мадрид

Mutua Madrid Open, финал
Новак Джокович – Анди Мъри 6-2 3-6 6-3

Новак Джокович загуби сет и трябваше доста да се потруди, но в крайна сметка победи Анди Мъри за четвърти пореден път и след 6-2 3-6 6-3спечели втори трофей от Mutua Madrid Open. Това е 64 титла в кариерата си на сърбина, който поведе с 23-9 победи на ниво ATP срещу съперника си от дете, с когото за първи път са се срещнали при мъжете преди 10 години именно в Caja Mágica.

Със загубата шотландецът, който миналата година триумфира в испанката столица, ще изгуби второто място в ранглистата, на което в понеделник ще се изкачи Роджър Федерер.

С отличен форхенд по обратния диагонал сърбинът си осигури предимство в разиграването, за да завърши със смаш и да получи две възможности за пробив още в откриващия гейм. При втория след размяна на сечени бекхенди шотландецът опита къса топка, но Джокович я стигна и наказа съперника си.

В петия гейм Ноле отново поведе с 15-40, атакува обратния удар на британеца и поведе с двоен брейк. При 5-2 световният №1 сервираше за сета и при втория сетбол приключи частта.

Мъри обаче не се отчая и продължи да се бори.

В четвъртия гейм шотландецът проби, а след това с три аса и сервис уинър затвърди за 4-1. При 5-3 Мъри сервираше за сета, а след отлична къса топка рестартира мача.

Световният №1 започна по идеалния за него начин решителния сет – с пробив за 2-0, след което подкани публиката за повече подкрепа. Мъри обаче стигна до моментален рибрейк.

Джокович отново се доближи до успеха, като с пробив на 15 поведе с 4-2, а този път и затвърди. При 5-2 Мъри сервираше за оставане в мача, спаси мачбол, а след това взе подаването си.

Дойде време и сърбинът за сервира за мача, но изостана с 0-40. Шотландецът пропусния първия брейкбол след бекхенд в аут за завършек на продължителна размяна от основната линия, а след това и другите две си заминаха.

Джокович спаси седем брейкбола и се възползва от третия си мачбол, за да стигне до успеха в Мадрид.