Джокович отново триумфира в битката с Дел Потро

BNP Paribas Open, III кръг

Новак Джокович – Хуан Мартин дел Потро 7-5 4-6 6-1

Във второто издание на битката Новак Джокович – Хуан Мартин дел Потро за 2017-а сръбският тенисист отново бе по-добрият и победи със 7-5 4-6 6-1, като показа вдъхновена и непримирима игра в поредния оспорван мач с Делпо.

Световният №2 не започна много обещаващо и показа колебание в откриващия гейм на мача. Аржентинецът стигна до брейкбол и се възползва, осигурявайки си ранен комфорт. Кулата от Тандил после безпроблемно затвърди за 2-0 и държеше всичко в ръцете си.

Бившият №1 обаче не се нуждаеше от много време, за да влезе в ритъм и въпреки трудностите удържа следващите си две подавания за 2-3, а после поведе 40-0 и материализира още първата отдала му се възможност – 3-3.

С рибейка обликът на сета се промени и последва серия от 5 гейма, в които посрещащият взе едва точка. Така Джокович си осигури поне тайбрек след 6-5.

При 30-15 след това аржентинецът пласира форхенд в мрежата, после игра на втори сервис, което бе ясен знак за съперника да е по-агресивен, а след продължителен бекхенд дуел Ноле смени посоката с форхенд уинър по правата, на който съперникът му нямаше отговор. На точката за приключване на сета Делпо пресили форхенд, който кацна от грешната страна на основната линия – 7-5.

Джокович започна втория сет по идентичен начин и вместо да надгради над силната игра в края на първия, се срина на свое подаване и бързо изостана 0-2. В четвъртия гейм сърбинът можеше да върне интригата, но пропиля 3 брейкбола, а после видимо се изнерви, когато смени ракетата си – 1-3.

Вторият в света така и не преодоля разочарованието си и допусна пробив в следващия гейм, но го върна веднага, след като дръпна 40-0, а на брейкбола получи време да избяга на форхенда си и да реализира уинър -2-4.

Все пак, последната дума имаше Хуан Мартин дел Потро, който сервираше за изравняване на сетовете при 5-4. Той поведе 40-15 без да дава шанс на съперника да играе и затвори частта на 30.

Този път Джокович си бе взел поука и започна решаващия трети сет с бърз сервис гейм на нула, а после оказа максимален отпор от посрещане, но пропусна общо три брейкбола, а накрая Кулата от Тандил отново намери гръмотевичните си начални удари и изравни -1-1.

В четвъртия гейм обаче аржентинският тенисист не удържа и отново даде възможности на световния №2, който нужда от нова покана нямаше и проби – 3-1. Ноле подпечата превъзходството си със сервис гейм на нула и вече само от него зависеше дали ще играе на 1/8-финалите.

Усещайки накъде отиват нещата, Джокович заигра още по-вдъхновено и за втори пореден път взе подаването на Дел Потро за 5-1, а после сервираше за мача и се справи.