Джокович отпусна само 4 гейма на Нишиока

Ролан Гарос, първи кръг
Новак Джокович – Йошихито Нишиока 6-3, 6-1, 6-0

В 18-ото си участие на Ролан Гарос Новак Джокович за 18-и път преодоля първия кръг. Шампионът от 2021-а нямаше особени затруднения срещу японския левичар Йошихито Нишиока, губейки едва четири гейма в продължилия по-малко от 2 часа двубой – 6-3, 6-1, 6-0.

Вече 35-годишният сърбин започна мача на малко по-бавни обороти като в откриващия гейм трябваше да отрази три от общо шестте брейкбола на съперника си в хода на мача. Първата част продължи почти час като Новак нанесе своя удар за 4-2. Самият той мина през още един труден сервис гейм преди да реализира втория си сетбол за 6-3.

Ако е имало някакви трудности за него, то те приключиха в този момент. Втората част започна с пет поредни гейма в полза на 20-кратния шампион от Големия шлем. Отпускането му доведе до единствения пробив за японеца в целия мач, но Нишиока така и не успя да спечели подаването си в този сет. Съпротивителните сили съвсем напуснаха левичаря в третата част, която продължи само 32 минути.

Джокович използваше много ефективно първия си сервис като реализира и 9 аса. Второто му подаването не бе толкова ефективно, но това в ннито един момент не доведе до сериозни проблеми. Сърбинът реализира 35 уинъра спрямо 32 непредизвикани грешки.

Във втори кръг негов съперник ще бъде победителят от мача, който остана за вторник между Алекс Молчан и Федерико Кория.