Джокович пречупи Пуй. Предстои класика на финала в Мелбърн!

Australian Open, 1/2-финал
Новак Джокович – Лука Пуй 6-0 6-2 6-2

Новак Джокович уби всякаква интрига в мача си срещу Лука Пуй от 1/2-финалите на Australian Open. Носителят на шест титли в Мелбърн пречупи съперника си с 6-0 6-2 6-2 за по-малко от час и половина, като през целия мач бе превърнал своята половина от корта в непристъпна крепост. Така в спор за титлата предстои сблъсък срещу Рафаел Надал.

Джокович води в общия баланс срещу Матадора с 27-25 победи, като последният им двубой бе незабравимият спектакъл на Уимбълдън миналата година, в който Новак надделя с 3-2 сета.

Това ще бъде седми финал за сърбина в Мелбърн, като той е със 100% успеваемост в мачовете за трофея – 6 от 6. През 2012 г. той победи в решителната фаза именно Надал в петсетов мач. За 24-и път световният номер 1 е в битката за титлата на „мейджъри“, като ще опита да спечели 15-ия си.

В играта на Лука Пуй липсваше първия сервис в много от случаите, а от това много страдаше и представянето му. Играта на френския тенисист е базирана на агресивни действия след първи начален удар, за да може да се възползва от по-къс ретур. Точно срещу световния №1 обаче сервисите на световния №31 се оказваха твърде лесна плячка.

Ноле проби за 2-0 в първия сет и затвърди без никакви проблеми – 3-0. Сърбинът продължи да тормози съперника си от ретур, а това доведе и до много грешки на Лука.

В четвъртия гейм Джокович проби за 4-0, с което пречупи и последните съпротивителни сили на опонента си. След това взе подаване на нула за 5-0 и в крайна сметка върза „геврек“ за 6-0.

Когато сърбинът имаше и най-малка трудност, водеше спокойно разигравания от основната линия, в които бе непробиваем. Междувременно продължи да притиска Пуй при всеки възможен момент и натискът даде резултат в четвъртия гейм от втория сет. Тогава Новак проби за 3-1, а след това увеличи аванса си.

Трафикът в резултата продължи да бъде еднопосочен, като в осмия гейм световният №1 сложи точка на частта за 6-2.

В четвъртия гейм от следващия сет Джокович отново превърна своята половина от корта е непристъпна крепост. Докара точките до дюс, а в следващото разиграване с няколко маркови разтягания и сечени форхенди се защити, дочаквайки грешка на Пуй. На точката за пробив французинът се провали и авансът на съперника му стана 3-1.

До края Ноле взе две подавания на нула и стигна до два мачбола от посрещане при 5-2. Пуй отрази първия, но при втората възможност се пропука и заби топка в мрежата. Така световният №1 е на седми финал в Мелбърн след 6-0 6-2 6-2.