Джокович разгроми Музети за 74-ия си Мастърс полуфинал

Rolex Paris Masters, четвъртфинал

Новак Джокович – Лоренцо Музети 6-0, 6-3

Новак Джокович направи нова крачка към защита на титлата на Мастърс турнира в Париж, класирайки се за полуфиналите след победа над Лоренцо Музети. След отличния за него първи сет сърбинът инкасира пробив във втория, но бързо си върна инициативата и продължава да няма загуба от италианеца и след третия сблъсък помежду им. Днешната победа бе 12-а поредна за Джокера както в ATP Тура, така и на Rolex Paris Masters.

Опонент на Джокера на полуфинала ще бъде победителят от мача между Стефанос Циципас и Томи Пол.

Джокович не допусна нито една двойна грешка, като в същото време направи по-малко непредизвикани (10-14) и имаше превес по отношение на уиннърите (17-8). Сърбинът спчели 86% от точките си на първи сервис (18/21) и реализира пет от 11-те си брейкпойнта (45%), докато Музети оползотвори единствения шанс за пробив, който се откри пред него.

Първият брейкпойнт в мача се откри пред Джокович при 1-0, но бе пропуснат след топка в аут при атака с форхенд по диагонала. Веднага след това обаче сърбинът стигна до нова възможност, която бе оползотворена след непредизвикана грешка на Музети. Джокович се възползва максимално от колебливата игра на своя опонент и не загуби точка при следващото си подаване, като по този начин натруоа комфортен аванс от 3-0.

След почивката световният №7 продължи да доминира, като непрестанно тормозеше италианеца с умели комбинации от мощни форхенди и прецизни къси топки. Джокера спечели следващите два гейма на 15, а в шестия гейм Музети окончателно се пречупи под напрежението, като при 30-15 допусна три поредни грешки от бекхенд и по този начин Джокович спечели откриващия сет с 6-0 след едва 23 минути игра.

Вторият сет също започна с гейм за Джокович, но Музети прекъсна серията му и изравни резултата, след което, напълно противно на развитието на играта до този момент, италианецът стигна до два поредни брейкпойнта. Този път шампионът бе този, който допусна грешка във възможно най-неподходящия момент, и след форхенд в мрежата световният №23 осъществи обрат, пробивайки за 2-1.

В следващия гейм ролите се размениха и Джокович бе този, който си извоюва два последователни шанса за пробив. Музети обаче избегна опасността след смач в аут от страна на сърбина, последван от ас. Сърбинът пропусна още един брейкпойнт след топка в аут при атака с бекхенд по правата, но в крайна сметка постигна целта си и възстанови равенството, като завърши гейм с безкомпромисен форхенд от дъното на корта. Този пробив също бе затвърден със сервис гейм на нула от страна на Джокера, който си върна водачеството при 3-2.

Шампионът на Уимбълдън стигна до нов брейкпойнт, при който обаче не успя да отрази сервиса на Музети. Радостта на италианеца обаче не продължи дълго – негов неуспешен опит за прехвърлящ удар предостави лесен смач на Джокович, а при последвалата точка за пробив световният №23 изпрати топката в аут при атака с бекхенд по диагонала. Атаките „сервис-мрежа“ отново послужиха добре на Джокера и му помогнаха да се доближи на гейм от победата, повеждайки убедително с 5-2.

Музети редуцира пасива си, но не за дълго, тъй като след няколко много добре изградени атаки Джокович триумфира с 6-0, 6-3 след 73 минути игра.