Джокович с експресно и убедително начало на Игрите в Токио

Олимпийски игри, първи кръг

Новак Джокович – Уго Делиен 6-2, 6-2

Мисия „Златен шлем“ за Новак Джокович продължава по план с лесна победа на старта на олимпийския тенис турнир в Токио. В двубоя си от първи кръг световният №1 не срещна затруднения срещу боливиеца Уго Делиен.

61 минути бяха достатъчни на сърбина да стигне до успеха с 6-2, 6-2. Победата дойде след абсолютна доминация на Новак, който в хода на целия мач загуби само 4 точки на сервис. Любопитното бе, че те бяха на първи сервис, докато на втори така и не даде разиграване на световния №139.

Така закономерно Делиен нямаше нито един шанс за пробив. В същото време Джокович доминираше втория сервис на съперника си, реализирайки общо четири от десетте си възможности за пробив в мача – по два във всеки един от сетовете.

Делиен отрази три брейкбола в четвъртия гейм на мача, за да изравни за 2-2, но оттам насетне последваха пет поредни гейма в полза на Джокович. Той проби отново за 3-1, след което мачът приключи с втори брейк при 5-2.

Третото участие на Олимпийски игри за сърбина продължава с мач срещу германеца Ян-Ленард Щруф, победил в два сета бразилеца Тиаго Монтейро. До момента двамата имат пет мача като и петте са спечелени от сърбина.

Победа записа и сънародникът на Джокович Миомир Кецманович – 6-4, 6-2 срещу поляка Камил Майхжак. Следващ съперник за него ще бъде Юго Умбер, отстранил Пабло Андухар със 7-6(3), 6-1.

Във втори кръг са още италианците Лоренцо Сонего и Фабио Фонини, отстранили представители на домакините. Фонини се справи с 6-4, 6-3 срещу Юичи Сугита, докато при Сонего успехът дойде много по-трудно – 4-6, 7-6(6), 7-6(3) над Таро Даниел.