Джокович с победа №50 на Ролан Гарос и е в третия кръг в Париж

Roland Garros, II кръг
Новак Джокович – Стийв Дарси 7-5 6-3 6-4

Новак Джокович записа втора поредна трисетова победа на тазгодишното Откритото първенство на Франция, като в среща от втория кръг победи Стийв Дарси със 7-5 6-3 6-4. Така сърбинът постигна победа №50 в кариерата си на Ролан Гарос и се включи в елитния клуб на Роджър Федерер и Серина Уилямс – единствените, преминали тази граница на всеки от четирите мейджъра в Откритата ера на тениса.

Въпреки че не успя да вземе сет, белгиецът показа хубав тенис и неведнъж вдигна на крака публиката на Court Suzanne-Lenglen. В крайна сметка световният №1 постигна трети успех от три мача с Дарси, като до момента няма загубен сет от  него и загубил общо 5–7–5-3 гейма. В следващия кръг Джокович ще играе с втората ракета на Великобритания Аляж Бедене, с когото е играл веднъж – на Australian Open 2015, и когото победи с 6-3 6-2 6-4.

В първия сет Ноле проби за 2-0, но в петия гейм загуби аванса си. Световният №1 обаче се пребори за нов пробив в последния момент преди частта да стигне до тайбрек.

Във втория сет той отново поведе с пробив и 2-0, но този път не допусна същата грешка и този брейк бе достатъчен за успеха в частта. Сърбинът поведе с пробив в откриващия гейм на третия сет, но 161-ият в света продължи да вълнува публиката с хубав тенис и стигна до дюс. Ноле обаче го матира с уинър от форхенд по обратния диагонал, а след това предизвика грешка на съперника и затвърди.

Радостта му обаче не трая дълго – 32-годишният тенисист изравни за 2-2. Световният №1 върна аванса си, пласирайки форхенд уинър в ъгъла на корта за 4-3. При 5-4 Ноле сервираше за мача – поведе с 40-0, но при първия мачбол заби бекхенда си в мрежата. При втория обаче Дарси сбърка.

В битката на младите таланти Борна Чорич победи Бърнард Томич с 3-6 6-2 7-6(4) 7-6(6). В третия кръг 19-годишният хърватин ще играе с Роберто Баутиста Агут.