Джокович с трудна двусетова победа срещу Робер, Мъри се наложи над Кукушкин

Internazionali BNP D’Italia, II кръг
Новак Джокович – Стефан Робер 7-5 7-5

Четирикратният шампион Новак Джокович вдигна нивото в ключовите моменти и в крайна сметка записа двусетова победа със 7-5 7-5 над 35-годишния френски квалификант Стефан Робер, за да се класира за третия кръг на Internazionali BNP D’Italia. Следващият му съперник ще е  Томаш Белучи, който победи Никола Маю с 6-4 6-3.

Френският ветеран започна мотивирано мача и се задържаше в темпото на световния №1, като дори до 11-ия гейм той имаше брейкбол на подаване на съперника си. В 12-ия гейм обаче сърбинът превключи на друга предавка и поведе с 0-40. Робер спаси първия брейкбол с агресивна игра и уинър от бекхенд по правата, но при втория топката се спря в мрежата и сетът приключи.

Това обаче не пречупи световния №103, който поведе във втория сет с брейк за 2-1, а след това и затвърди. Той дръпна с 4-2 след отлична къса, до която сърбинът не можа да стигне навреме.

В осмия гейм обаче топ поставеният поведе с 15-40 и накара съперника си да сбърка, за да върне пробива за 4-4.

При 5-6 Робер сервираше за оставане в мача, но Джокович намери изключително остър диагонал, с което спечели първата точка, а след смаш в мрежата резултатът стана 15-30. Ноле обаче върна жеста с удар над глава в мрежата. След бекхенд в аут на 35-годишния играч, световният №1 стигна до мачбол, при който Робер изкара топката в аут. Така Джокович постигна победа №34 за 2016-а.

Анди Мъри – Михаил Кукушкин 6-3 6-3

Анди Мъри записа четвърта победа от четири мача с Михаил Кукушкин и след 6-3 6-3 се класира за третия кръг на Internazionali BNP D’Italia.

Световният №3 пропусна два брейкбола във втория сет, но си свърши работата в осмия гейм, когато проби, и в деветия, когато затвори сета на свой сервис. Мъри проби за 2-1, затвърди и се доближи до победата над казахстанския квалификант, който №87 в ранглситата. Шотландецът задържа аванса си, а с нов брейк приключи мача.

В следващия кръг вторият поставен ще играе с Роберто Баутиста Агут или Жереми Шарди.