Джокович се справи с Поспишил и е на 1/4-финал, Сок изхвърли Раонич

Shanghai Rolex Masters, 1/8-финал
Новак Джокович – Вашек Поспишил 6-4 6-4

Новак Джокович постигна очаквана победа над Вашек Поспишил с 6-4 6-4 и се класира за четвъртфиналите на Мастърса в Шанхай. Час и 20 минути трябваха на световния №1 да се справи с канадеца, който вчера елиминира от надпреварата Григор Димитров. Поспишил направи 12 аса, но и 6 двойни грешки, като не успя да затрудни сериозно сърбина.

Ноле дръпна набързо с 4-0 с два пробива в първия сет, след което позволи на съперника да върне единия брейк, но без напрежение приключи частта.

Във втория сет двамата си размениха по три гейма без възможности за пробиви, след което Ноле си реши мача с брейк за 4-3, който затвърди с лекота и малко по-късно затвори срещата.

Това бе едва втори мач за Новак след поражението от Стан Вавринка на финала на Откритото първенство на САЩ. Той вече е с баланс от 26-3 на китайския Мастърс и ще се опита да завоюва четвъртата си титла след тези от 2012, 2013 и 2015 г.

На четвъртфиналите световният лидер ще срещне Миша Зверев, който надделя в три сета над Марсел Гранойерс – 6-7(4) 6-4 6-1 за два часа и 11 минути игра. Германският квалификант отрази всичките 4 възможности за пробив, до които достигна испанеца и успя да вземе 4 негови подавания. Той ще се изправи срещу Ноле за първи път от далечната вече 2009 г., когато се срещнаха в Марсилия.

Джак Сок устоя на 14 аса от ракетата на петия поставен Милош Раонич, за да преодолее канадеца с 0-6 6-4 7-6(8). Това бе едва втората победа за американеца от 10 мача срещу световния №8 и след осем поредни поражения от него. Раонич обаче все още не е възстановен от контузия, която го извади от полуфиналния сблъсък с Григор Димитров в Пекин.

Канадецът взе безапелационно първия сет, но след това допусна обрат. В тайбрека на решителния сет той имаше два мачбола, единият от които на свой сервис, но Сок показа здрави нерви. Забележително беше представянето му на мачбола, което можете да видите по-долу във видеото. 25-ият в световната ранглиста очаква на четвъртфиналите Стан Вавринка или Жил Симон.

Напред продължава и Джо-Вилфрид Цонга, който два часа и половина се бори с младия Александър Зверев и в крайна сметка се наложи с 6-7(4) 6-2 7-5. Французинът се отчете с 11 аса и 5 пробива, като в същото време не успя да удържи два свои сервис гейма. Цонга, който е девети поставен, очаква Роберто Баутиста Агут или Виктор Троицки.