Оже-Алиасим сломи Джокович и доближи Света до триумф в Laver Cup

Laver Cup

Отбор на Европа – Отбор на Света 8-10

Новак Джокович – Феликс Оже-Алиасим 3-6, 6-7(3)

Феликс Оже-Алиасим съхрани надеждите на отбора на Света за триумф на Laver Cup след двусетов успех над Новак Джокович.Това бе втора победа за канадеца в рамките на броени часове, след като по-рано днес той и Джак Сок победиха Анди Мъри и Матео Беретини в мача на двойки (2-6, 6-3, 10-8). Така отборът на Света вече е само на един успех от дебютния си трофей в турнира.

Оже-Алиасим игра много по-агресивно, в резултат на което имаше сериозно предимство при асовете (13-3) и уинърите (39-13), като в същото време направи само една двойна грешка за целия мач. Канадецът спечели 81% от точките си на първи сервис (35/43) и реализира три от петте си брейкпойнта (60%), докато Джокович оползотвори два от своите четири шанса за пробив (50%).

Началото бе много силно за Джокович, който записа ранен пробив и поведе с 2-0. Впоследствие обаче Оже-Алиасим започна да играе с все повече агресия и самочувствие. Канадецът пласира няколко форхенд уинъра от основната линия и успя да осъществи пълен обрат, преди Джокович да прекъсне серията му и да изравни за 3-3.

Сърбинът можеше да си върне водачеството, но пропусна брейкпойнт в седмия гейм и Оже-Алиасим отново спечели подаването си. Това се оказа началото на силна серия за световния №13, който даде само две точки до края на сета и спечели откриващата част с 6-3.

Втората част започна по аналогичен начин, но при разменени роли – този път Оже-Алиасим поведе с 2-0, но Джокович успя да върне брейка и да възстанови равенството. Канадецът имаше отличен шанс отново да излезе напред в резултата, но в седмия гейм пропусна два поредни шанса за пробив и Джокович направи резултата 4-3 в своя полза.

Оже-Алиасим обаче не позволи на шампиона на Уимбълдън да се откъсне в резултата и в крайна сметка се стигна до тайбрек. Той премина много по-добре за канадеца, пред който се откриха четири поредни мачбола след няколко отлични атаки „сервис-мрежа“. Първият бе спасен от Джокович, но световняит №13 не позволи на сърбина да продължи да се надява на обрат и приключи двубоя при 6-3, 7-6(3) след час и половина игра.