Пет мачбола трябваха на Джокович, за да се справи с Колшрайбер

BNP Paribas Open, III кръг
Новак Джокович – Филип Колшрайбер 7-5 7-5

Единствената победа на Филип Колшрайбер над Новак Джокович датира от 2009-а, когато германецът подчини сърбина на Ролан Гарос, а след това Ноле записа 6 поредни победи над този опонент. Вече са 7 след 7-5 7-5 в третия кръг в Индиън Уелс и световният №1 и миналогодишен шампион продължава към осминафиналите. Там Джокера ще се изправи срещу Фелисиано Лопес, срещу когото бе принуден да напусне корта във втория сет в мача от последните 8 в Дубай заради очно възпаление.

Джокович бе далеч от безгрешния режим, който демонстрираше през по-голямата част от миналия сезон, както и през януари на Откритото първенство на Австралия, но успя да вземе своето, като нито за момент не бе в ролята на догонващ в резултата.

Ноле поведе със затвърден пробив за 4-1 в първия сет, но в седмия гейм бе осъществен рибрейк. След 4 гейма без особени затруднения за сервиращите сърбинът проби отново в 12-ия гейм, в който дръпна с 15-40 на ретур и от втория си сетбол успя. В този момент статистиката отчете 7-8 уинъра, но и с 10 непредизвикани грешки повече на Колшрайбер 9-19.

Вторият сет изглеждаше, че приключи доста по-бързо. В шестия гейм Джокович стина до 15-40 и нови два брейкбола, а с мощни атаки от основната линия дочака грешка на германеца, за да осъществи нов пробив, който затвърди за 5-2, въпреки че се наложи да отразява две възможности за моментален рибрейк.

И когато сърбинът застана на линията да сервира за мача в 9-ия гейм, всичко в началото се разви по план. Джокович поведе с 40-0 и не се виждаше как няма да успее поне от единия си мачбол. Не само че се стигна до дюс, а и Колшрайбер се справи с още една възможност за затварянето на мача, преди да си върне пробива и да се задържи в него.

С хубав минаващ удар от форхенд Ноле стигна до нови два мачбола при 15-40 в 12-ия гейм, за да повтори сценария от първия сет, и от петия си опит приключи двубоя след бекхенд в мрежата от ракетата на германеца.