Победа №1101 и полуфинал за Джокович в Женева

Новак Джокович спаси четири сетбола в първия сет срещу Талон Грикспор, за да достигне до полуфиналите на АТР 250 турнира в Женева. Сърбинът постигна своята 1101-а победа в АТР тура след 7-5, 6-1.

Така той достигна до третия си полуфинал през годината, а в опит да достигне и до първи финал през 2024-а ще срещне Томаш Махач. Чехът ще дебютира на полуфинал в тура след 6-3, 7-6(2) срещу Алекс Микелсен.

Двубоят срещу Грикспор не бе никак лесен за световния №1 поне в първия сет, който в един момент изглеждаше загубен. При 5-4 в своя полза нидерландецът достигна до три последователни сетбола при 0/40 в подаването на Джокера. Фаворитът обаче намери отлични първи сервиси и в трите последвали разигравания, включително и малко след това при четвъртия сетбол на съперника.

Геймът бе измъкнат, а случилото се определено повлия на Грикспор. В следващия гейм той допусна много непредизвикани грешки и в крайна сметка пробивът бе факт при петия опит за това.

Джокович затвори сета с гейм на 0, а серията му тепърва започваше. Разликата в моментното ниво се повиши в началото на втората част, което доведе до нови четири гейма в полза на 24-кратния шампион от Големия шлем.

Грикспор прекъсна серията, но не бе способен да направи нещо повече от това. След нови два гейма в полза на световния №1 двубоят приключи.

Поставеният под №2 Каспър Рууд също продължава към полуфиналите след трудна победа с 6-3, 3-6, 6-4 срещу Себастиан Баес. Той ще срещне в следващия кръг Флавио Коболи, който отстрани Александър Шевченко след 6-4, 6-4.

На турнира в Лион най-интересно в четвъртък бе в мача между Александър Бублик и Павел Котов, спечелен от Бублик след над 3 часа игра и резултат 6-7(4), 7-6(4), 6-3.

Негов съперник на полуфинал ще бъде дебютантът Джовани Мпечи Перикар, който спечели френския сблъсък с Юго Гастон след 6-4, 4-6, 6-3.

Томас Ечевери също е в топ 4 след 6-4, 6-1 срещу Доминик Кьопфер. За него следва мач с Лучано Дардери, който продължи без игра срещу Артур Риндеркнеш.