Победа №50 за 2021 и полуфинал за Джокович в Торино

Nitto ATP Finals, групова фаза

Новак Джокович – Андрей Рубльов 6-3, 6-2

Новак Джокович се класира предсрочно за полуфиналите на Финалите на АТР в Торино. Световният №1 постигна своята 50-а победа през сезона след 6-3, 6-2 над Андрей Рубльов във втория си мач на турнира. По този начин сърбинът си гарантира първото място в групата, което пък значи, че мач между него и Даниил Медведев е възможен само на финал.

Полуфиналът ще бъде 10-и за сърбина на Финалите, на които той е в търсене на шести трофей, с което би изравнил рекордьора Роджър Федерер.

В петък в последния си мач от груповата фаза Джокович ще срещне резервата Камерън Нори, който ще заеме мястото в турнира на контузения Стефанос Циципас.

Рубльов бе победил именно гърка в първия си двубой, но днес нямаше особени шансове срещу изигралия отличен мач сърбин. За Джокович това бе 12-а победа в последните 14 мача. Той спечели 34 от 48-те си точки на сервис в първия мач в съперничеството с руснака, който продължи едва 68 минути.

Рубльов не се възползва от ранния си шанс за пробив и в средата на първия сет Джокович вече беше на пълни обороти. Особено в първите геймове, разиграванията бяха изключително кратки. 20-кратният шампион от Големия шлем успяваше превъзходно да бяга от голямото оръжие на Рубльов – форхенда и се възползваше от излизанията към мрежата на поставения под №5. Ноле стигна до пробив за 5-3 с бекхенд минаващ по диагонала и след 36 минути сложи край на сета с ас.

Предимството му във втория сет бе още по-осезаемо, а пробивът за 4-2 доведе до развръзката в мача. Така световният №1 има актив от 50 победи и 6 загуби през сезона, от които 27-1 в турнирите от Големия шлем.

Битката в групата продължава за втората позиция.