В търсене на формата: Джокович отпадна на старта в Маями

Miami Open, втори кръг
Беноа Пер – Новак Джокович 6-3 6-4

Новак Джокович продължава търсенето на формата си. Играта на бившия номер 1, който обяви, че вече не изпитва болки в лакътя, не спореше в нито един аспект и той загуби от Беноа Пер с 6-3 6-4 в първия си мач в Маями. До този мач Джокович имаше 21 поредни победи над французи.

12-кратният шампион от Шлема взе на нула две от първите си три подавания – 3-3. Френският тенисист обаче поведе 15-40 в седмия гейм, като пропусна първия брейкбол с бекхенд в мрежата, търсейки правата. В следващата точка Ноле игра на втори сервис, като направи непредизвикана грешка от форхенд – 3-4.

Беноа Пер затвърди за 5-3, а после затвори сета преждевременно, реализирайки втори пореден пробив – 6-3.

Неприятностите за Джокович продължиха в началото на втория сет. Бившият №1 не просто пропускаше удари, но и езикът на тялото му издаваше раздразнение от случващото се и евтините точки, които дава на съперника си.  Новак все пак откри сметката си за 1-1, заличавайки пасив от 0-40.

При 3-2 сърбинът изостана с 15-40 в подаването си и не успя да се измъкне. При 30-30 в следващия гейм обаче Пер допусна двойна грешка и Джокович се възползва от възможността за рибрейк с форхенд уинър по правата.

След кратко затишие неволите за Новак продължиха и той изостана с 0-40, сервирайки за оставане в мача. Загуби още при първия мачбол след удар в мрежата – 6-3 6-4.