Новата генерация напредва: Чорич-Зверев на четвъртфинал

Miami Open, осминафинал
Александър Зверев – Ник Кирьос 6-4 6-4
Борна Чорич – Денис Шаповалов 7-6(2) 4-6 6-4

На полуфиналите в Маями ще има поне един представител на новата генерация. Това стана ясно, след като Александър Зверев успя да пребори Ник Кирьос в мач от осминафиналната фаза с 6-4 6-4 и си осигури среща с Борна Чорич.

Германецът вкара първия си сервис в 78% от случаите и успя да спечели 80% от разиграванията, в които това се случи. В същото време спаси 2 от трите точки за пробив, които се появиха в подаванията му, като междувременно реализира 3 от 4 възможности.

Саша откри мача с пробив, а след като резултата стана 2-1 в негова полза, успя да спечели 13 поредни точки и да увеличи аванса си до 5-1. Пропусна да затвори сета в следващия гейм, след което позволи на опонента си да върне един от брейковете, но не и да изравни – 6-4.

Във втората част двамата сервираха убедително и един единствен пробив в петия гейм реши развоя на сета, а с това и на мача. Петият в света материализира още първия си мачбол – 6-4 6-4.

Малко преди това Борна Чорич вече си бе осигурил място на четвъртфиналите, след като пребори тийнейджърът Денис Шаповалов в оспорван мач, завършил 7-6(2) 4-6 6-4.

Играта на хърватина не бе атрактивна, но пък бе ефикасна – той не предприемаше излишни рискове, като в същото време успя да се възползва от многобройните грешки на противника си. Шаповалов беше в другата крайност и често търсеше развръзката в разиграванията, като този подход също не бе далеч от това да доведе до победата.

След тези два мача представителите на новата генерация в четвъртфиналната фаза на Мастърса в Маями станаха трима, след като по-рано Хьон Чунг безпроблемно си бе изработил място в нея.