Молчан с обрат от 0-5 и два мачбола на съперника в Кицбюел

Алекс  Молчан осъществи един от най-впечатляващите обрати през сезон 2023. В мач на АТР 250 турнира в Кицбюел словакът победи Себастиан Офнер, след като губеше с 4-6, 0-5 и мачбол на съперника.

Молчан спаси още един мачбол в този гейм, което стартира серия от девет поредни гейма в негова полза.

Офнер намери сили да върне пробива в началото на третия сет, но Молчан отново показа, че е психически по-силен, взимайки тайбрека на третия сет.

На четвъртфинал световният №120 ще играе срещу Себастиан Баес, който нямаше проблеми с Роберто Карбайес Баена – 6-1, 6-2.

Един срещу друг в топ 8 ще играят Томас Ечевери и Даниел Галан. Ечевери спечели битката на аржентинците с Гидо Андреоци – 6-2, 6-2. Галан имаше далеч по-сложна задача срещу Даниел Алтмайер – 3-6, 6-2, 7-6(8).