Обзор и резултати от ден №10 на Australian Open’19 (сряда, 23.01)

Обзор и резултати от ден №10 на Australian Open'19 (сряда, 23.01)

Мъже:

Пуй игра най-силния си тенис и ще дебютира на 1/2-финал от Шлема

Лука Пуй – Милош Раонич 7-6(4) 6-3 6-7(2) 6-4

Лука Пуй показа най-добрия си тенис и си гарантира мястно на първия си 1/2-финал от Големия шлем. Френският тенисист победи Милош Раонич със 7-6(4) 6-3 6-7(2) 6-4. Така победителят постига и най-силния си резултат, откакто назначи в треньорския си щаб Амели Моресмо.

Тялото на Нишикори не издържа, Джокович е на 1/2-финал в Мелбърн

Новак Джокович – Кей Нишикори 6-1 4-1 (отказване на Нишикори)

Шесткратният шампион в Мелбърн Новак Джокович се класира на 1/2-финал на Australian Open, след като поведе с 6-1 4-1 срещу Кей Нишикори, преди японецът да се откаже заради контузия. Така сърбинът за 34-ти път в кариерата си ще играе 1/2-финал на турнир от Големия шлем.

Точката на деня бе дело на французина:

Жени:

Безкомпромисна Осака удължи победната си серия на „мейджъри“ с полуфинал в Мелбърн

Наоми Осака – Елина Свитолина 6-4 6-1

Наоми Осака се наложи убедително над Елина Свитолина с 6-4 6-1 на четвъртфиналите на Australian Open. Макар в първия сет световната №7 да създаде проблеми на шампионката от US Open ’18, тя се пропука във втория и четвъртата в света затвори мача след малко повече от час.

Така удължи победната си серия в турнирите от Големия шлем и е на първи полуфинал в Мелбърн. Тя е и първата японка от Кимико Дате през 1994, достигнала до финалното каре на Australian Open.

Истинска драма: Плишкова обърна Серина от 1-5 в третия сет и е на полуфинал на AO!

Каролина Плишкова – Серина Уилямс 6-4 4-6 7-5

Каролина Плишкова и Серина Уилямс предложиха истинска драма на четвъртфиналите в Мелбърн. Седемкратната шампионка сервираше на два пъти за спечелване на мача и пропусна цели четири мачбола, а Плишкова обърна третия сет от 1-5, за да триумфира с 6-4 4-6 7-5!

Чехкинята водеше със сет и пробив във втория, но допусна обрат. Самата тя обаче запази най-доброто за финалните минути на двубоя, като се възползва от лека контузия на Уилямс.