Обзор и резултати от ден №11 на Australian Open ’19 (четвъртък, 24.01)

Обзор и резултати от ден №11 на Australian Open '19 (четвъртък, 24.01)

Мъже:

Брилянтен Надал записа най-бързата си победа и е на финал в Мелбърн

Рафаел Надал – Стефанос Циципас 6-2 6-4 6-0

Час и 48 минути. Толкова време бе нужно на Рафаел Надал, за да преодолее Стефанос Циципас и да си осигури място на финала на Australian Open. Рафа намираше очертанията на корта от всякакви ъгли, от ракетата му излизаха шедьовър след шедьовър, сервирането му отново бе безупречно и всичко това му помогна да затвори двубоя при 6-2 6-4 6-0.

Точката на ден №11 бе дело на 17-кратния шампион от Големия шлем

Жени:

Квитова дебютира на финал в Мелбърн!

Петра Квитова – Даниел Роуз Колинс 7-6(2) 6-0

Петра Квитова за първи път в кариерата си ще играе финал на Australian Open. Световната №6 сложи край на приказката на Даниел Колинс със 7-6(2) 6-0 на 1/2-финалите в Мелбърн, показвайки изключителен тенис. В спор за титлата победителката среща Наоми Осака, като за втора поредна година финалът ще определи и кой ще е №1 в ранглистата.

Феноменална Осака ще спори за титлата на Australian Open

Наоми Осака – Каролина Плишкова 6-2 4-6 6-4

Наоми Осака продължи изключителната си серия на турнири от Големия шлем. Актуалната носителка на титлата от Ню Йорк се класира на финал на Australian Open, след като победи Каролина Плишкова с 6-2 4-6 6-4. В спор за титлата победителката играе с Петра Квитова.

Двойки (мъже):

Australian Open’19: ясен е финалът при мъжете на двойки

Континен/Пиърс – Майер/Соуса 6-1 7-6(6)
Ербер/Маю – Куери/Харисън 6-4 6-2

Пиер-Юг Ербер и Никола Маю направиха още една крачка към това да спечелят кариерен Голям шлем. Двамата се класираха на финала на Australian Open, след като победиха Сам Куери и Райън Харисън с 6-4 6-2.

Френският дует спечели Откритото първенство на САЩ през 2015 г., триумфира на Уимбълдън през 2016, а миналия сезон покори и Ролан Гарос.

В спор за трофея Ербер и Маю ще играят с Хенри Континен и Джон Пиърс, които в първия 1/2-финал елиминираха Жоао Соуса и Леонардо Майер с 6-1 7-6(6).