Опелка вдигна второ отличие в кариерата си

Delray Beach Open, финал
Рейли Опелка – Йошихито Нишиока 7-5 6-7(4) 6-2

Рейли Опелка спечели втория трофей в кариерата си, след като надделя в оспорван мач срещу Йошихито Нишиока в Делрей Бийч. Американецът се справи след 7-5 6-7(4) 6-2.

Четвъртият в схемата игра за отличието в Ню Йорк миналата година и вдигна дебютния си трофей, а сега го дублира. Японецът, от своя страна, също бе с актив 1-0 на финали преди този мач, след като триумфира с отличието в Шънджън през 2018 г.

По-рано днес, на полуфиналите, Опелка спаси мачбол и надделя над Милош Раонич. Поставеният под №2 в схемата канадец навакса изоставане от 0-5 в тайбрека на втората част и стигна до точка за затваряне на срещата, но американецът показа хладнокръвие и го надигра с 4-6 7-6(6) 6-3.

В първия сет срещу японеца Опелка реализира цели 12 аса и спечели 81% от разиграванията на първи сервис срещу 54% за опонента, като това се случваше при 70% успеваемост на първия му начален удар. На втори американецът взе само 3 от 13 точки срещу 10 от 13 за японеца, а двамата отразиха по три от четири брейкбола.

След размяна на пробиви в средата на сета обаче Опелка нанесе своя удар в 12-ия гейм, когато на два пъти стигаше до сетбол от посрещане. Нишиока се измъкваше, но при третия си опит световният №54 затвори частта със 7-5.

opelka

След паузата американецът продължи да поддържа висока ефективност на начален удар и не се виждаше как японецът ще му противодейства. Опелка можеше да стигне до брейк в шестия гейм, но опонентът му отрази две точки за пробив и остана в мача.

В следващото си заставане в позиция посрещане четвъртият в схемата стигна до предимство, но Нишиока пак показа здрави нерви, за да изравни.

В тайбрека обаче нещата бяха съвсем различни – световният №63 направи два поредни мини пробива и си осигури три поредни сетбола при 6-3 точки. Опелка спаси единия, но после загуби частта с 6-7(4).

След почивката обаче американецът веднага проби с гейм на 15 и поддържаше аванса си. Реализира и нов брейк за 5-2, след като се възползва от четвъртия си брейкбол, и застана на сервис за победата. Справи се отлично и след 6-2 стигна до втората си титла.