Опитният Майер триумфира в Хале

Gerry Weber Open, финал

Флориан Майер – Александър Зверев 6-2 5-7 6-3

Флориан Майер стана най-ниско ранкираният (номер 192) шампион в историята на турнира Gerry Weber Open в Хале след драматичен успех над Александър Зверев с 6-2 5-7 6-3. По-младият германец постигна впечатляваща победа над Роджър Федерер на полуфинал и след като спаси два мачбола във втория сет, изглеждаше сякаш може да завърши по перфектен начин седмицата, но ветеранът издържа на напрежението в третата част и грабна титлата.

В първия сет Зверев стартира по-добре и пръв стигна до възможност за пробив в четвъртия гейм, която бе отразена от Майер. Правеше впечатление, че по-възрастният германец често прибягва до къси топки и слайс от бекхенд.

При 2-3 Саша допусна две двойни грешки и благодарение на един дълбок ретур от бекхенд на ветерана, първият брейк в мача бе факт.

В следващия гейм Зверев зарадва публиката със зрелищно изпълнение – т.нар. „хот-дог“, но това не му помогна да навакса изоставането и Майер се откъсна с 5-2 гейма.

Вторият брейк не закъсня след нова двойна грешка на 19-годишния състезател и така по-възрастният германец приключи първия сет.

Началото на втория сет бе по-добро за Зверев, който реализира ранен пробив с помощта на отличен слайс от бекхенд.

Още в шестия гейм обаче Майер успя да върне брейка след поредица от маратонски разигравания, в които късите топки и лобовете му донесоха успеха.

Стигна се до 5-4 за Флориан и сервис за оставане в мача на тийнейджъра. Майер получи два поредни мачбола, но и двата бяха отразени с майсторски начални удари, а след още един ас резултатът бе изравнен – 5-5.

Вдъхновеният Зверев постигна пробив още в следващия гейм след минаващ удар от бекхенд и хладнокръвно затвори частта на собствено подаване за 7-5.

В третия сет нещата се развиваха спокойно до 3-2 за ветерена, когато Зверев допусна серия от непредизвикани грешки и бе пробит.

Двамата задържаха подаванията си до 5-3 и сервис за мача на Майер. Още два мачбола бяха пропилени след отличен минаващ удар на Саша и грешка от форхенд на световния №192, но при петия Зверев изкара форхенда си малко в аут, което донесе титлата на ветерена след близо два часа игра.

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.