Отново испанец е шампион в Уинстън-Салем

Winston-Salem Open, финал
Роберто Баутиста Агут – Дамир Джумхур 6-4 6-4

Роберто Баутиста Агут взе титлата от Winston-Salem Open след 6-4 6-4 над Дамир Джумхур и наследи на трона сънародника си Пабло Кареньо Буста.

„Толкова съм щастлив, имах страхотна седмица – заяви Баутиста Агут. – Не загубих сет и играх много качествен тенис. Финалът бе труден. Той игра много умно, променяше ритъма, но аз бях много концентрирах и се представих солидно. Той успя да върне пробивите и в двата сета, така че трябваше да остана спокоен, за да мога да стигна да победата. В един момент загубих хладнокръвието си, но успях да се справя.“

Баутиста Агут проби още първото продаване на съперника си, но пропусна да дублира аванса в изтощителен четвърти гейм, а Джумхур изравни резултата за 4-4. Испанецът обаче демонстрира класата си в заключителните геймове и прати сета на сметката си с 6-4. Сценарият се повтори след почивката, когато Баутиста Агут на два пъти загуби аванс от един брейк, но материализира предимството си с нов пробив за 6-4, който му подсигури втора титла за сезона.