Оже-Алиасим увеличи шансовете си за Торино с нова победа във Флоренция

UniCredit Firenze Open, четвъртфинал
Феликс Оже-Алиасим – Брендън Накашима 6-3, 6-4

Феликс Оже-Алиасим увеличи допълнително шансовете си за дебют на Финалите на АТР в Торино, след като победи Брендън Накашима с 6-3, 6-4 в мач от четвъртфиналите на АТР 250 турнира във Флоренция.

Канадецът демонстрира тенис на високо ниво като реализира 23 уинъра и спечели 90% от точките на първи сервис, за да си гарантира полуфинал в Тоскана срещу Лоренцо Музети.

„Много съм доволен от моето ниво. Това бяха два чудесни сета. Сервирах добре. Можеше да играя по-добре на втори сервис, той печелеше много точки. Трябваше да бъда много концентриран до края, защото никога не знаеш, мачовете могат да се променят бързо“, коментира победителят.

С успеха Оже-Алиасим изпревари Тейлър Фриц на седмото място в годишната класация.  „Има още много работа, за да се класирам за Торино. Битката е много равностойна и ожесточена. Ще дам най-доброто от себе си през тази седмица. Утре ще играя с още един труден съперник. Няма да бъде лесно да спечеля, който и да е мач, но по начина, по който играя сега, имам повече шансове да се класирам.“

За канадеца това бе 42-а победа за сезона и му осигурява пети полуфинал. Двубоят започна с пробив за Накашима, но той се оказа единственият в мача за американеца. Оже-Алиасим постигна рибрейк, а в третия гейм отрази още две възможности за пробив. До края на двубоя обаче повече възможности за Накашима нямаше. Световният №13 реализира още първия си сетбол, а във втората част проби на старта, което бе напълно достатъчно за победата.

В другия полуфинал във Флоренция един срещу друг се изправят Майкъл Имер и Джей Джей Улф. Имер победи Роберто Карбайес Баена с 6-4, 6-2, а Улф елиминира поставения под №7 Александър Бублик след 3-6, 7-5, 6-1.