Оже-Алиасим записа победа №100 в тура и е полуфиналист в Стокхолм

Stockholm Open, четвъртфинал

Феликс Оже-Алиасим – Ботик Ван де Зандсхулп 6-4, 6-3

Феликс Оже-Алиасим продължи доброто си представяне на турнира в Стокхолм и записа втора поредна чиста победа, надделявайки над Ботик Ван де Зандсхулп на четвъртфиналите. Успехът бе по-специален за канадеца, тъй като бе под №100 за него в ATP тура.

В следващата фаза вторият в схемата ще се изправи срещу победителя от мача между Денис Шаповалов и Артър Риндеркнеш.

„Днес изиграх още един силен мач. Винаги е хубаво да спечелиш в два сета. Ботик победи някои доста силни играчи тази година и затова знаех, че ме очаква тежка битка. Сервисът ми беше добър, което бе много важно. Наложи ми се да спасявам няколко точки за пробив, но като цяло се чувствах доста комфортно при подаванията си. Движех се доста добре по корта и успявах да сменям темпото и да контролирам ритъма на играта. Този корт е много благоприятен за моя стил на игра“ – каза световният №11 в интервюто след двубоя.

Ван де Зандсхулп имаше минимално предимство по отношение на спечелените на сервис точки (40-39), но за сметка на това Оже-Алиасим бе значително по-резултатен на ретур (28-14). Канадецът записа повече асове (11-5) и реализира три от 12-те си точки за пробив (25%), докато неговият опонент не успя да се възползва от единствения брейкпойнт, който се откри пред него.

Нидерландският тенисист поведе на два пъти в началото, но Оже-Алиасим играеше все по-добре с всеки изминал гейм. Полуфиналистът от US Open започна да атакува много прецизно от основната линия, като в същото време преследваше неуморно всяка една отправена от опонента му топка. Това помогна на Оже-Алиасим да осъществи първия пробив в мача, обръщайки резултата от 1-2 до 4-2. В деветия гейм канадецът пропиля цели четири сетбола, но впоследствие записа сервис гейм на нула и така съхрани преднината от два гейма, надделявайки с 6-4 в първия сет.

Втората част започна по аналогичен начин, като в първите шест гейма и двамата опоненти спечелиха своите подавания. Ван де Зандсхулп залагаше най-вече на атаки от основната линия, докато Оже-Алиасим започна да излиза на мрежата доста по-често и като цяло играта му бе значително по-динамична и разнообразна от тази на нидерландеца. В крайна сметка по-добрата физическа кондиция на втория поставен наклони везните в негова полза и той реализира два последователни пробива, оформяйки крайното 6-4, 6-3 след 1 час и 27 минути игра.