Пабло Андухар е първият съперник на Григор Димитров в Антверпен

European Open (Антверпен), първи кръг

Федерико Кория – Пабло Андухар 2-6, 3-6

Пабло Андухар ще бъде първият съперник на Григор Димитров на турнира от веригата ATP 250 в белгийския град Антверпен. Намиращият се под номер №55 в световната ранглиста испанец се наложи убедително над аржентинеца Федерико Кория и по този начин си спечели правото да премери сили с първата ни ракета в следващата фаза.

Мачът започна добре за Кория, който поведе с 40-15 в първия гейм, но Андухар спаси двата поредни геймпойнта, пред които бе изправен. Малко по-късно испанецът отрази още една точка за спечелването на гейма, преди в крайна сметка да осъществи обрат и да поведе в сета.

Кория възстанови равенството след гейм на нула, след което двамата опоненти си размениха по още един гейм, довеждайки резултата до 2-2. Веднага след това Андухар вдигна значително темпото и не остави никакви шансове на Кория до края на сета, спечелвайки четири поредни гейма.

В маратонския осми гейм аржентинецът показа непримиримост, като спаси две точки за спечелването на сета, но при третия си опит Андухар постигна целта си и поведе в мача.

Силното представяне на Андухар продължи и във втория сет. Испанецът стигна до ранен пробив, след като в първите два гейма даде само една точка на своя съперник. Кория поведе с 40-15 в третия гейм, но аржентинецът не успя да издържи на напрежението и Андухар продължи да увеличава преднината си, повеждайки комфортно с 3-0.

Кория спечели четвъртия гейм като осъществи обрат от 0-30, но Андухар направи поредна крачка към спечелването на мача като се наложи на нула в петия и така направи преднината си 4-1. Аржентинецът не се предаде и намали пасива си, спечелвайки шестия гейм, но в седмия отново пропусна точка за пробив и Андухар поведе с 5-2.

В осмия гейм Кория поведе с 40-0, но след това Андухар намали до 40-30. Изглеждаше, че аржентинецът отново ще се пречупи под натиска на опонента си, но този път това не се случи и Кория довърши започнатото, спечелвайки гейма за 5-3.

В деветия гейм Андухар отново бе на висота и даде само една точка на Кория, приключвайки мача още при първата си възможност. Така испанецът ще се изправи срещу Григор Димитров в утрешния 1/8-финал в турнира.