Пер шокира Вавринка и си осигури полуфинал срещу Чилич в Марсилия

Open 13 Provence, четвъртфинали
Стан Вавринка – Беноа Пер 4-6 6-1 5-7

Стан Вавринка спаси два мачбола срещу Сергей Стаховски на старта на Open 13 Provence, но не намери пътя към втора поредна трисетова победна и напусна турнира след 4-6 6-1 5-7 от Беноа Пер. Французинът имаше три поражения в досегашните си срещи със своя добър приятел, само че днес за първи път от 2013-а насам отстрани водач в схемата на даден турнир.

Пер също така записа пета победа над съперник от Топ 10 и се класира за дебютния си полуфинал в Марсилия. Непредвидимият французин проби още в първия гейм на мача и макар да му се наложи да спасява точка за рибрейк при 5-4, все пак успя да затвори сета с 6-4. Вавринка се развилня след почивката и за 28 минути фиксира 6-1 на таблото.

Началото на решителния сет определено беше за Пер, който отрази три брейкбола и после проби за 2-0. Вавринка все пак се върна в битката и възстанови равенството за 3-3. Водачът в схемата обаче се препъна на крачка от тайбрека и при 5-6 изостана с 0-40, а Пер вдигна победоносно ръце след третия мачбол. Французинът ще се изправи срещу Марин Чилич на полуфинала.