Пер спря Вавринка след три сета прекрасен тенис в Мадрид

Mutua Madrid Open, II кръг
Стан Вавринка – Беноа Пер 5-7 6-4 2-6

Беноа Пер напомни, че е не само непредвидим, но и много класен тенисист и отстрани Стан Вавринка със 7-5 4-6 6-2 във втори кръг на Мастърса в Мадрид. Световният №3 има едва една победа в последните си четири мача.

Последните два двубоя между Вавринка и Пер завършиха в три сета, а този не направи изключение и подчертано агресивният стил на французина даде страхотни резултати. Стан направи ранен пробив за 3-0 гейма в откриващата част, но Пер изравни за 4-4 и открадна сета със 7-5.

Сценарият почти се повтори след почивката и Вавринка отново поведе с 5-2, допусна съперникът му да намали до 4-5 и да има сервис за 5-5, само че този път швейцарецът направи рибрейк и изравни сетовете. Пер обаче остана верен на атакуващия тенис в рещаващата част и световният №3 нямаше сили да отговори.

Французинът проби веднага след почивката, дублира аванса си с втори брейк за 5-2 и уверено приключи мача на свой сервис. Пер продължава на осминафинал срещу Пабло Куевас.