Пети 1/4-финал за Баутиста Агут през 2016-а, Бердих също продължава в Дубай

Поставеният под №3 в основната схема Томаш Бердих прекъсна приказката на италианския квалификант Томас Фабиано на осминафиналите на турнира в Дубай след победа с 6-2 6-2 над 144-ия в световната ранглиста.

Чехът приключи мача за 74 минути, в които проби на 5 пъти подаването на съперника и не удържа само един свой сервис гейм. За световния №7 това е четвърти пореден четвъртфинал от 4 турнира, в които е участвал през тази година. Следващият му съперник ще е Ник Кирьос, който премина безпроблемно през Михаил Кукушкин с 6-3 6-2.

Това беше седма поредна победа за австралиеца в тура, а Бердих ще се опита да си върне за полуфиналното поражение от него преди няколко дни в Марсилия.

Четвъртият поставен Роберто Баутиста Агут се класира за петия си четвъртфинал през сезона след безапелационно 6-0 6-1 над Хьон Чунг само за 54 минути на Dubai Duty Free Tennis Championships.

Победата бе 16-та за испанеца през 2016-а. Баутиста Агут реализира 5 пробива от 7 възможности и спечели 64% от точките си на ретур.

„Хубаво е да побеждавам по този начин – да играя добре и да повтарям това, което тренирам. Но трябва да съм скромен и да знам, че постоянно да съм така е невъзможно. За всяка победа трябва да се трудиш много. Със сигурност съм доволен, защото се справих бързо днес и ще става все по-трудно и по-трудно“, каза испанецът.

За Агут предстои спор с Маркос Багдатис. Кипърският ветеран проби на 3 пъти и спаси 5 брейкбола при успеха над Вашек Поспишил с 6-4 6-2 за 66 минути.

Филип Колшрайбер надделя над Борна Чорич с 6-2 7-6(5) и на четвъртфиналите вероятно ще се изправи срещу втория в схемата Стан Вавринка, ако швейцарецът не допусне изненада срещу Франко Скугор по-късно днес.

Шестият поставен Фелисиано Лопес преодоля с подобен резултат Лукаш Росол – 6-3 7-6(5) и в спор за полуфинално място ще се изправи срещу Новак Джокович, ако Малек Джазири не поднесе супер сензация. Лопес наниза 17 аса и спечели 92% от точките си на първи сервис.