Пети пореден 1/4-финал за Раонич на BNP Paribas Open

BNP Paribas Open, осминафинал
Милош Раонич – Ян-Ленард Щруф 6-4 6-3

Милош Раонич се класира на пети пореден четвъртфинал в Индиън Уелс. Финалистът от 2016 г. изигра много добър мач срещу Ян-Ленард Щруф на осминафиналите в надпреварата и го елиминира след 6-4 6-3. По този начин канадецът взе реванш от опонента си за загубата в Дубай по-рано тази година и вече води в общия баланс с 2-1 победи.

Това ще бъде и трети четвъртфинал за Раонич тази година, след като стигна до този етап в Бризбън и на Australian Open. В следващия кръг 13-ият в схемата ще срещне Миомир Кечманович.

В първия сет Раонич сервираше по-слабо от съперника си, като вкара в игра едва 46% от първите си начални удари срещу 63% за Щруф. Канадецът реализира 4 аса, но направи и три двойни грешки. Въпреки това спаси три от три брейкбола, пред които бе изправен, и реализира само един пробив, за да направи разликата.

Отрази три опасности в дълъг седми гейм и до края се възползва от преднината си, затваряйки сета с 6-4 от позиция на посрещане. Агресивните ретури на Раонич му донесоха преднина при 40-30 и той се справи още при първия сетбол.

След подновяването на играта финалистът от 2016 г. вдигна темпото и в първите си два сервис гейма спечели 7 от 8 точки на първи сервис. Пласира 4 аса и в същото време проби началния удар на германеца, за да поведе с 3-0.

Пропусна още два брейкбола в следващия гейм, които щяха да му гарантират още по-лесен успех, но задържа темпото в своите подавания и това се оказа достатъчно. Той завърши с гейм на нула и така затвори мача с 6-4 6-3.