Пея взе втори голям скалп в Ченгду

Гуидо Пея изкова втора поредна победа над много сериозен съперник на турнира в Ченгду и след като на старта се справи с Борна Чорич, сега повали и световния №7 Доминик Тийм със 7-6(6) 6-4. Това бе първи официален мач за австриеца от US Open насам и той не успя да впечатли с представянето си на твърдите кортове в Азия.

Тийм все пак потегли силно с пробив и два спасени брейкбола за аванс от 2-0, но Пея бързо обърна до 3-2. Аржентинецът бе много стабилен на втори сервис, с което до голяма степен нулира шансовете за пробив на съперника до края на сета, който се реши в тайбрек. Смяната на полетата дойде при 4-2 точки в полза на австриеца, само че Пея заслужи успеха с 8-6 т.

Аржентинецът продължи да сервира уверено, а пробив веднага след почивката му даде контрола върху развитието на мача. Тийм се измъкна от два мачбола при 3-5 гейма и спаси нови два на начален удар на Пея, който обаче не пропусна петия си шанс и затвори мача с 6-4. Аржентинецът продължава на четвъртфинал срещу Тейлър Фритц, който отстрани Николоз Басилашвили с 6-3 3-6 6-1.

Маркос Багдатис също достигна до тази фаза след обрат за 5-7 6-3 6-2 над Петер Гойовчик и ще срещне Йен-Хсун Лу, който разби Андрей Рубльов с 6-2 6-1.