Плишкова – Возняцки ще е финалът в Ийстбърн

Плишкова - Возняцки ще е финалът в Ийстбърн

Aegon Eastbourne International, полуфинал
Каролине Возняцки – Хедър Уотсън 6-2 3-6 7-5

Каролине Возняцки успя да достигне до финала на Aegon Eastbourne International за първи път от 2009-а насам, когато триумфира с титлата. Оттогава, бившата №1 в света загуби три пъти на полуфиналите, но днес прекрачи това стъпало с 6-2 3-6 7-5 над Хедър Уотсън. Каро ще се изправи на финала срещу Каролина Плишкова, която се класира напред без игра след отказването заради контузия на Джоана Конта.

Колкото до втория полуфинал, Возняцки доминираше на корта в първия сет, проби три пъти съпеничката си и фиксира резултат 6-2 на таблото сравнително лесно. Возняцки взе ранен брейк аванс за 2-1 и след почивката, само че този път Уотсън спечели следващите четири точки на сервис на датчанката, а и успя да отрази четири брейкбола, за да поведе с 3-2. Силните минути за британката продължиха и тя проби за 4-2, успявайки да рестартира мача с 6-3.

Сценарията от началните минути на втория сет се повтори с обратен знак в третия, когато Уотсън проби за 2-1, но загуби подаването си на нула и резултатът стана 2-2. Возняцки показа по-здрави нерви в заключителните мигове на битката и изтръгна победата с пробив за 7-5 след два часа и 10 минути.