Победа номер 400 на клей изпрати Надал на финал в Барселона

Barcelona Open BancSabadell, 1/2-финал
Рафаел Надал – Давид Гофен 6-4 6-0

Рафаел Надал записа своята победа номер 400 на клей и удължи серията си от спечелени сетове на 44. Матадора трябваше да се пребори в много оспорван първи сет с Давид Гофен, но след като съумя да го направи, пречупи съперника си и се наложи с 6-4 6-0.

Така световният номер 1 се класира за финала в Барселона, където ще търси 11-а титла от надпреварата в двубой срещу младия Стефанос Циципас.

Началото за мача бе много обещаващо за Гофен, който започна с пробив, след което успя да затвърди. След втория гейм обаче испанецът вдигна сериозно темпото и изравни за 2-2.

Четвъртият поставен се движеше чудесно по корта и даде сериозен отпор на опонента си, като двамата се вкопчиха в битка на изключително високо тенис ниво. Белгиецът издържа до 4-4, но последваха два поредни гейма на сметката на Надал – 6-4.

Матадора откри втория сет с подаване на 0, след което поведе с 40-15 на чужд начален удар. Гофен успя да се добере до дюс, но не и да измъкне сервис гейма си. В следващите минути съпротивата му бе пречупена и до 5-0 взе само три точки.

Последва гейм, в който двамата вървяха точка за точка и в който Давид Гофен спаси два брейкбола и същевременно пропусна три възможности да се разпише на таблото. При поредният дюс обаче Рафа изпълни добра къса и си издейства трети мачбол. Непредизвикана грешка на противникът му сложи край на сблъсъка и го изпрати на финал – 6-4 6-0.