Испанската тенис федерация потвърди официално, че Рафаел Надал и Карлос Алкарас ще играят заедно на двойки в олимпийския турнир по тенис на Игрите в Париж.
Надпреварата, която ще се проведе на кортовете на Ролан Гарос, стартира на 27 юли и продължава до 3 август.
За възможността двамата да играят заедно се говори още от миналата година, но всичко зависеше от състоянието на Надал. Матадора загуби рано в Париж през тази година заради тежкия жребий, противопоставил го на Александър Зверев още в първи кръг. Той обаче се чувства все по-добре физически, продължава да тренира на клей и гледа с оптимизъм към последното си участие на Олимпийски игри. Надал е шампион от Пекин 2008 на сингъл, когато победи Фернандо Гонзалес във финала, както и шампион на двойки от 2016-а в тандем с Марк Лопес.
Двойката между него и Алкарас логично ще бъде сред големите фаворити, въпреки че до момента двамата никога не са играли заедно. Рафа е 14-кратен шампион на Ролан Гарос, а само преди дни Карлитос за първи път триумфира на „Филип Шатрие“.
„Рафа и Карлос ще играят заедно в Париж“ – каза капитанът на Испания за „Купа Дейвис“ и бивш №3 в света Давид Ферер.
Има вероятност двете звезди да играят заедно и няколко седмици по-рано по време на АТР 500 турнира в Хамбург.
Останалите тенисисти на Испания в Париж ще бъдат Пабло Кареньо Буста, Алехандро Давидович Фокина и Марсел Гранойерс.
При жените Испания ще бъде представена от Сара Сорибес Тормо и Кристина Букса. Паула Бадоса е предпочела да използва „защитения си ранкинг“ за участие на Уимбълдън и US Open, така че няма да бъде част от Игрите в Париж.