Приказката на Уилис приключи срещу Федерер, Тийм взе реванш от Майер

Wimbledon, 1-и кръг

Роджър Федерер – Маркъс Уилис 6-0 6-3 6-4

След седем поредни победи приказката на Маркъс Уилис все пак свърши, след като британецът преклони глава пред Роджър Федерер. Швейцарецът спечели с 6-0 6-3 6-4

В първия сет очаквано нервите бяха сковали световния №772. Той успя да пласира няколко аса срещу Федерер, които предизвикаха бурната радост на публиката и на самия тенисист, но това не му помогна да запише гейм и сетът приключи с резултат 6-0 за швейцареца.

Във втората част Уилис най-после успя да се разпише на таблото след мощен форхенд по обратния диагонал, с който изравни за 1-1. В следващия гейм британецът стигна до 0-30, но форхендът му в движение срещу налитащия на мрежата Федерер излезе малко в аут и световният №3 удържа подаването си.

При 3-2 Роджър стигна до нов брейкбол, който бе спасен с любимия за левичарите подсечен сервис. Уилис обаче прекали с употребата на сечен форхенд в следващите точки и пробивът стана факт.

До края на сета Федерер доминираше на начален удар и спечели с 6-3.

Уилис имаше възможност да спечели първия гейм на третата част, но форхенд волето му се спря във филето на мрежата при 40-30. Все пак след един майсторски минаващ удар от бекхенд №772 в света поведе с 1-0.

В гейм номер три британецът напомни за сънародника си Анди Мъри и с бекхенд по късия диагонал дръпна с 2-1.

При 3-2 в своя полза Уилис достигна до брейкбол след камшичен форхенд, но Федерер отрази благодарение на атака на мрежата и солиден смаш.

В седмия гейм Маркъс впечатли с два поредни печеливши удара от бекхенд, които доведоха до аплодисменти на крака от публиката на Централния корт. Британецът не позволяваше да бъде пробит и поведе с 4-3.

При 4-4 обаче Маестрото рязко повиши нивото на игра и най-накрая постигна необходимия брейк. Сервирайки за мача, Федерер допусна няколко грешки и се стигна до 15-30, но оттам нататък бе безпощаден и се класира за трети кръг за по-малко от час и половина игра. Роджър очаква Александър Дологопов или Даниел Евънс.

Доминик Тийм успя да вземе реванш от Флориан Майер и го победи със 7-5 6-4 6-4. Австриецът допусна загуба от същия съперник на полуфинал в Хале преди броени дни, но този път изглеждаше много по-свеж на корта. Мачът стартира още вчера, но бе прекъснат заради дъжд в гейм номер три, а по-късно при 4-4 бе отложен за днес.

Тийм ще срещне Иржи Весели в следващия кръг. Чехът се класира след победа над Игор Сайслинг с 6-2 6-4 7-6 (7). Холандецът победи Милош Раонич преди три години в същия турнир, но този път не можа да покаже същата форма и допусна поражение от един от малкото тенисисти, побеждавали Джокович през сезона.

Бърнард Томич най-накрая успя да приключи двудневната драма срещу Фернандо Вердаско и спечели с 4-6 6-3 6-3 3-6 6-4. Мачът бе прекъснат във вторник точно преди старта на петия сет, а днес играта отново бе спряна в крайно деликатен момент – при 5-3 за австралиеца. Все пак Томич успя да довърши успешно двубоя, като особено важен за победата се оказа плоският му форхенд, който измъчваше Вердаско с ниския си отскок. Съперник на възпитаника на Лейтън Хюит в следващия кръг ще бъде Раду Албот, който преодоля Гастао Елиас с 3-6 6-2 7-5 6-4.

Александър Зверев продължава с добрите си игри на трева и с лекота отстрани ветерана Пол-Анри Матьо с 6-3 6-4 6-2. Германецът ще се изправи срещу Хорасио Себайос или Михаил Южни във втори кръг.

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.