Пуи и Гофен оформиха втория полуфинал в Метц

Moselle Open, 1/4 финал

Лука Пуи – Жулиен Бенето 7-6(2) 4-6 6-3
Давид Гофен – Никола Маю 6-3 6-7(6) 6-4

Лука Пуи и Давид Гофен ще излязат един срещу друг в битка за място на финала на турнира Moselle Open в Метц, след като и двамата тенисисти минаха успешно през тежки четвъртфинални срещи в петък.

Пуи имаше за съперник ветерана Жулиен Бенето и по-младият от двамата французи спечели първия сет в тайбрек, след като сервисът бе доминиращ и пробиви липсваха.

34-годишният Бенето напомни за класата си във втората част и с брейк при 5-4 в своя полза доведе нещата до решителен трети сет.

Усилията му обаче бяха напразни, тъй като Пуи, който елиминира Рафаел Надал на US Open преди броени седмици, взе ранен аванс още в началото и с двоен пробив подпечата победата си след два часа и 22 минути игра – 7-6(2) 4-6 6-3.

Давид Гофен се изправи срещу друг ветеран и майстор на волетата – Никола Маю. Белгиецът държаше пълен контрол върху мача след спечелен първи сет с два поредни пробива и аванс от 2-0 гейма във втория, но тогава противникът му се събуди и показа майсторството си в близост до мрежата.

Маю изравни резултата в частта и се добра до тайбрек, в който изпусна един сетбол, но все пак изравни сетовете от втори опит.

И в този двубой обаче старанието на ветерена се оказа напразно, тъй като с пробив на нула в гейм №7 Гофен отново получи аванс и този път не допусна нова грешка – 6-3 6-7(6) 6-4 за два часа и шест минути.

Полуфиналите започват в събота в 15 ч. българско време.