Рафа напомни за най-добрите си дни на корта и разби Кузнецов

US Open, III кръг
Рафаел Надал – Андрей Кузнецов 6-1 6-4 6-2

Рафаел Надал ни напомни, какво може да се случи със съперниците му в дните, в които всичко в играта му се получава и разби Андрей Кузнецов с 6-1 6-4 6-2 в трети кръг на US Open. Всъщност, мачът приличаше повече на тренировъчно занимание за Матадора и то дори не от най-тежките, въпреки че противникът му играеше силен по стандартите си тенис.

Надал тероризираше съперника си от форхенд, диктуваше разиграванията с този удар по начина, по който обичаше да го прави в най-силните години от кариерата си, докато същевременно намали до минимум броя на непредизвиканите грешки, а и пласираше сравнително висок процент на първи и втори сервиси. Рафа направи едва 3 пропуска за целия откриващ сет (срещу 12 на съперника) и го прати на сметката си за 30 минути. Испанецът се изстреля в резултата с 5-0 гейма и затвори частта с 6-1, а Кузнецов имаше най-доброто място от всички зрители на корта.

Концентрацията на Рафа спадна леко през втората част и до 4-4 гейма той на два пъти повеждаше с пробив, след което позволяваше на руснака да изравни. Качеството на тениса не впечатляваше в тези минути, но Надал все пак се погрижи крайният резултат да е в негова полза и удари още веднъж за 5-4, след което взе трудно сервиса си и фиксира 6-4 на таблото.

Пробивът не закъсня и в третия сет, където Надал открадна още второто подаване на Кузнецов и поведе с 2-1. Рафа мина през няколко тежки минути на свой сервис, но отрази два брейкбола и затвърди за 3-1, което тотално пречупи съпротивата на руснака. Последва нов пробив за 4-1, който бе светкавично затвърден на нула за 5-1. Кузнецов намери сили да запише още един гейм и да намали резултата до 2-5, но с това се изчерпаха възможностите му в днешния ден и Надал приключи спора на свой сервис малко преди часовникът да отброи 2 часа от началото на двубоя.

Матадора ще се изправи на осминафинал срещу Лука Пуи, който отстрани Роберто Баутиста Агут с 3-6 7-5 2-6 7-5 6-1.