Рафа преди полуфинала с Григор Димитров: Ще се нуждая от най-добрата си игра

Рафаел Надал знае колко опасен може да бъде Григор Димитров, макар испанецът да води в преките битки помежду им с 12-1 победи. Световният №2 и първата ни ракета ще се изправят един срещу друг в мач за място на финала в Акапулко, който ще противопостави двама бивши шампиони в надпреварата.

„Той (б.а. – Димитров) завърши миналата година по по-добър начин в сравнение с това как игра през останалото време от сезона“, каза топ поставеният след успеха над Сонуо Куон на четвъртфиналите, цитиран от atptour.com.

„Започна да играе добър тенис и го показва тук, където спечели няколко много добри мача. Ще се нуждая от най-добрата си игра и се надявам, че съм готов да го направя“, каза Надал.

dimitrov-nadal

До момента Рафаел Надал води с 12-1 победи в общия баланс срещу Григор. Последният им мач бе на Мастърса в Монте Карло миналата година, а на осминафиналите там Матадора се наложи с 6-4 6-1. Единственият успех на Димитров е от Пекин, когато спечели в два сета на четвъртфиналите през 2016 г.

По-рано днес шампионът от 2014 взе сладко отмъщение от Стан Вавринка, след като го надигра с 6-4 6-4 и спря серията му от пет поредни победи в срещите помежду им. Рафа също е в поредица от успехи над Григор и ще се надява да се класира на четвърти финал в надпреварата. Той спечели трофея през 2005 и 2013, а през 2017 претърпя поражение в решителния мач от Сам Куери.

Задачата на Надал срещу Сонуо Куон не изглеждаше никак лесна, макар резултатът да сочи друго. Кореецът стигна до осем точки за пробив и испанецът трябваше да показва хладнокръвието си в опасните ситуации, за да отрази всички.

„Мачът беше много по-труден от това, което показва резултатът. Мисля, че двубоят беше красив за наблюдаване“, каза Рафа. „Беше добър мач срещу труден съперник. Смятам, че му предстои много добра кариера в тениса“.

Григор Димитров ще играе за място на финала в Акапулко в събота. Първата ни ракета излиза срещу Рафаел Надал, а мачът е последен на централния корт и няма да започне преди 06:00 ч. българско време.

Програмата започва в 00:00 ч. наше време, а българинът излиза на корта след мача на Рената Сарасуа, който започва в 04:00 ч.

Централен корт (начало в 01:00 ч.):