Рафа се завърна на познатото място – 1/2-финал в Барселона

Рафа се завърна на познатото място - 1/2-финал в Барселона

Barcelona Open BancSabadell, 1/4-финал
Рафаел Надал – Ян-Ленард Щруф 7-5 7-5

Носителят на 11 титли от турнира в Барселона Рафаел Надал се завърна на 1/2-финалите в Барселона. Бившият №1 победи Ян-Ленард Щруф със 7-5 7-5.

Двубоят бе първи между двамата, като германецът имаше много ефективен план срещу Матадора – сервираше на високо ниво, излизаше на мрежата, играеше агресивно и инициираше къси точки. Дори и най-добрият му тенис обаче не стигна, за да разочарова Надал.

Рафа няма загубен 1/2-финал в каталунската столица, като балансът му е внушителен – 11 победи и 0 поражения.

Испанецът проби за 3-1 в първия сет, но изпусна аванса си в седмия гейм. Опонентът му същевременно много добре осъзнаваше, че няма шанс в размените от основната линия и продължи да играе нестандартно. В дванадесетия гейм обаче сервираше за оставане, изостана 0-40 и се провали – 5-7.

След почивката Щруф спаси подаването си в осмия гейм след два отразени брейкбола, но отново дванадесетият гейм се оказа фатален за него – 5-7.

Следващият съперник на Надал в Барселона е Доминик Тийм, който надигра Гуидо Пея със 7-5 6-2. В общия баланс испанецът води с 8-3 победи, но в последните два сезона австриецът е единственият играч, който е побеждавал два пъти Краля на клея в сблъсъци на землени кортове