Рафа тръгна бавно, но после изнесе рецитал на централния корт

US Open, II  кръг
Рафаел Надал – Таро Даниел 4-6 6-3 6-2 6-2

Рафаел Надал се задържа малко по-дълго на „Arthur Ashe“ в мача си от втори кръг на US Open, но след муден старт показа най-доброто и преодоля Таро Даниел с 4-6 6-3 6-2 6-2, за да сложи край на четвъртия състезателен ден.

Двубоят започна с два продължителни гейма, в които подаващите имаха неприятности – испанецът спаси два брейкбола преди да открие резултата, а опонентът му отрази един – 1-1. Световният №1 заигра по ефективно след това, когато вкарва топката в игра, действаше агресивно и се възползваше от моментите, когато може да излезе на мрежата. Посрещаше обаче консервативно и много зад основната линия, което даваше време и пространство за съперника.

При дюс в осмия гейм форхендът на Таро се оказа прекалено дълъг и това донесе брейкбол за съперника. В употреба влезе сервисът и опасността бе заличена – 40-40. Японецът спаси нова точка за пробив, а накрая реализира геймбол с ас – 4-4.

В следващата част Рафа изостана 30-40 и на брейкбола прати форхенд в мрежата. Така при 5-4 Даниел сервираше за сета, поведе 40-15, но с двойна грешка и форхенд в аут пропиля двата сетбола. После обаче игра перфектно воле и стигна до нов шанс, който реализира – 6-4.

taro daniel

Японският тенисист продължи да намира изненадващи ходове в продължителните разигравания и след като спаси брейкбол за 1-1 в първия гейм от втория сет, взе подаването на 15-кратния шампион от Големия шлем. Рафа обаче не позволи съперникът му да се откъсне в резултата и осъществи моментален рибрейк – 2-2.

В заключителната част на сета испанецът набра скорост и направи брейк за 5-3, а после сервираше за изравняване и се справи – 6-3.

Силите на Даниел вече намаляваха, а Рафа сякаш тепърва набираше ритъм. Испанецът направи брейк на нула за 2-1, а в следващите два гейма отпусна само три точки – 4-1. Матадора покачи на 5-1 без да отпуска точка и завърши по холивудски в осмия гейм, като отново затвори гейм на нула – 6-2.

Световният №121 се стабилизира в откриващите геймове на четвъртия сет, но сервисът му започна да изневерява и предаде подаването си за 2-3. В следващата част Надал поведе 40-15 и затвърди с ас на геймбола – 4-2.

В седмия гейм Таро се изправи пред топка за двоен брейк, а в следващата точка игра форхенд с рамката и го прати далеч в аут. Така при 5-2 Рафа сервираше за победата. Тръгна с две двойни грешки и втори сервис, но намали на 15-30. После отрази два последователни брейкбола и след 2 ч. и 53 мин. игра стигна до мачбол и след ретур в аут го реализира.

Следващият съперник на победителя е „щастливият губещ“ Леонардо Майер.