Рафаел Надал показа колебания, но не загуби сет на старта на Ролан Гарос

Roland Garros, първи кръг

Егор Герасимов – Рафаел Надал 4-6, 4-6, 2-6

Рафаел Надал започна с чиста победа своя път към 13-тата си титла на Ролан Гарос. Испанецът записа трисетова победа над 83-ия в света Егор Герасимов, макар на няколко пъти да си пролича, че световният №2 все още е далеч от върховата си форма.

Мачът започна доста изненадващо, като Герасимов на два пъти излезе напред в резултата, преди Надал да осъществи пробив и да поведе с 4-2. Герасимов опита да отговори, но Матадора не му позволи отново да застраши лидерството му и приключи сета при резултат 6-4 в своя полза. Герасимов отново поведе в началото на втория сет, но след това Надал спечели три поредни гейма (два от тях на нула) и доведе резултата до 3-1 в своя полза. От този момент нататък играта вървеше гейм за гейм, което идеално устройваше Надал, който успя да затвори и този сет при 6-4. Подобно на предходните два сета, третият също започна по-силно за Герасимов, който осъществи ранен пробив и поведе с 2-0. Надал обаче бързо уби интригата като първо изравни резултата, а след това записа два поредни гейма на нула, след които поведе с 4-2. До края на мача испанецът нямаше повече проблеми и приключи спокойно сета с 6-2, с което подпечата успеха си.

В следващия кръг Матадора го очаква наглед много лесен опонент в лицето на 236-ия в света Макензи Макдоналд.