Рафаел Надал разгроми първия си съперник в Шанхай

SHANGHAI ROLEX MASTERS, II кръг
Рафаел Надал – Джаред Доналдсън 6-2 6-1

Световният №1 Рафаел Надал записа 13-та си поредна победа в тура след експресно 6-2 6-1 над Джаред Доналдсън във втория кръг на Мастърса в Шанхай. Мачът продължи само 55 минути, в които Матадора не остави никакви шансове на младия американец, заемащ №56 в световната ранглиста.

За място на четвъртфиналите лидерът в световната ранглиста ще срещне Фабио Фонини, който на старта на турнира преодоля Лука Пуй със 7-6(7) 6-3. Двамата вече играха на два пъти през настоящия сезон, а Рафа записа два успеха – на хард в Маям и на клея в Мадрид. Победата бе 62-а за Матадора през сезона срещу само 9 поражения.

За целия мач Надал загуби едва 4 точки на свой първи сервис и не допусна 21-годишният му опонент да се добере до нито един брейкбол. Същевременно световният №1 проби по два пъти във всеки от сетовете.