Надал е на четвъртфинал след рутинна победа над Монтанес, ще играе с Фонини

Barcelona Open Banc Sabadell, осминафинал
Рафаел Надал – Алберт Рамос 6-2 6-2

Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на турнира Barcelona Open Banc Sabadell в Барселона с награден фонд $2,428,355. Водачът в схемата записа нова двусетова победа в надпреварата, надигравайки своя сънародник Алберт Монтанес с 6-2 6-2. Осемкратният победител в надпреварата не срещна особена съпротива от световния №104 и приключи двубоя за час и 7 минути.

Надал започна мача с безпроблемен сервис гейм, след което стигна до 15-40 на ретур и от втория си брейкбол проби. Монтанес обаче отговори с моментален рибрейк и в този момент изглеждаше сякаш форхендът му може да затрудни Матадора.

Но именно форхенд в аут от ракетата на Монтанес даде аванс на Рафа от 15-40 в шестия гейм и Надал успя още от първия си опит с печелившо воле. Световният №5 затвърди брейка, а веднага след това с бекхенд по правата стигна до 30-40 и сетбол в осмия гейм и приключи сета за 36 минути.

Силите на Монтаес стигнаха до четвъртия гейм на втората част, когато с двойна грешка при 30-30 даде нов брейкбол на Надал и той го реализира с форхенд уинър. Рафа взе гейма си и след по-малко от час игра вече имаше аванс от сет и затвърден пробив. Осмият гейм, в който Надал посрещаше, започна с летящ старт за Матадора, който взе първите две точки за 0-30, а малко по-късно принуди Монтанес да сбърка осигурявайки си два мачбола при 15-40. 104-ият в света отрази първия, но при втория бе матиран с нов безкомпромисен форхенд.

В спор за място на полуфиналите Рафаел Надал ще се изправи срещу Фабио Фонини, който също бе убедителен срещу Виктор Троицки, надигравайки сърбина с 6-3 6-2. Надал и Фонини са се изправяли девет пъти един срещу друг, а испанецът води с 6-3 успеха. На клей балансът е 3-2 също в негова полза, но Фабио го надигра на два пъти на червено през 2015-а, като единият бе именно в Барселона.