Надал напусна Вашингтон след поражение от Харис

Citi Open, осминафинал

Рафаел Надал – Лойд Харис 4-6, 6-1, 4-6

Рафаел Надал отпадна от ATP 500 турнира във Вашингтон след загуба от световния №50 Лойд Харис на осминафиналите. Испанецът отново изпитваше дискомфорт в крака, но този път не успя да превъзмогне болката, както го направи в мача срещу Джак Сок, и приключи дебютното си участие в американската столица.

В следващата фаза Харис ще се изправи срещу Кей Нишикори, който победи Кмерън Нори с 3-6, 6-3, 6-3.

Началото на мача бе равностойно, като Надал на три пъти поведе в резултата, но Харис неизменно успяваше да изравни. Постоянството на южноафриканеца в крайна сметка бе възнаградено и той реализира първия пробив в мача, след което затвърди брейка за 5-3. Надал редуцира пасива си, след което стигна до брейкпойт, но световният №50 не позволи на испанеца да възстанови равенството и спечели подаването си, надделявайки с 6-4 в откриващия сет.

Втората част започна по аналогичен начин, като Надал взе водачеството, но Харис изравни. Впоследствие обаче световният №3 напълно пое контрола върху случващото се на корта и изигра най-силния си период в мача. Носителят на 20 титли от Големия шлем на два пъти проби сервиса на опонента си и направи серия от пет поредни спечелени гейма, като по този начин спечели категорично сета с 6-1.

В началото на заключителната част испанецът пропусна два поредни брейкпойнта и позволи на опонента си да поведе в резултата, но след това спечели подаването си и възстанови равенството. В първите девет гейма никой от двамата не успя да пробие, като при 2-2 Надал пропусна брейкпойнт. Тенденцията бе на път да се запази, но в десетия гейм Харис осъществи обрат от 15-30 и реализира решаващ пробив, който му донесе успеха с 6-4, 1-6, 6-4 след малко повече от два часа на корта.