Надал победи Монако и на 1/4-финал ще играе с Лоренци

Argentina Open, 1/8-финал
Рафаел Надал – Хуан Монако 6-4 6-4

Рафаел Надал записа първи успех за сезона на любимия си клей, след като победи добрия си приятел Хуан Монако с 6-4 6-4 в повторение на миналогодишния финал в Буенос Айрес и се класира за четвъртфиналите. Рафа загуби три пъти подаването си и само в първия сет направи 15 непредизвикани грешки срещу аржентинеца, който играеше в първия си турнир от август миналата година насам, когато напусна корта с болки в китката, а след това претърпя операция.

Мачът започна с размяна на ранни пробиви, след което световният №5 проби за 5-3, но допусна рибрейк, за да се наложи с нов пробив за спечели сета.

Във втората част световният №55 поведе с пробив и 2-1, но Матадора изравни в шестия гейм. В деветия Рафа допусна две двойни грешки, но успя да го спечели с форхенд уинър по правата, след което записа пробив в десетия и взе мача. „Щастлив съм, че победих – заяви испанецът. – Началото беше трудно, Хуан е добър тенисист, а голямата влажност на въздуха прави по-трудна играта. Радвам се, че спчелих и се надявам утре да съм готов.“

Това беше първи мач за Рафа от първия кръг на Australian Open, когато загуби от Фернандо Вердаско. На четвъртфиналите в Аржентина испанецът ще играе с Паоло Лоренци, който се пребори с Диего Шварцман с 4-6 6-3 6-1. „Паоло е добър играч и днес направи силен мач. Ще играем следобед, така че ще е топло и ще бъде трудно.“, каза още Надал, който преследва своята 48-а титла на клей.