Надал продължава по план към осминафиналите в Мелбърн

Australian Open, трети кръг

Рафаел Надал – Камерън Нори 7-5, 6-2, 7-5

Без нито един загубен сет в първите си три мача Рафаел Надал вече е на осминафиналите на Australian Open. В двубой от трети кръг 20-кратният шампион от Големия шлем отстрани Камерън Нори след 7-5, 6-2, 7-5.

Британецът оказа съпротива и накара испанеца да се потруди доста за победата, дошла след 2 часа и 14 минути. Световния №2 не показа най-добрия си тенис, но нивото му бе достатъчно, за да изиграе само три сета. В хода на мача Надал направи 35 непредизвикани грешки спрямо 33 уинъра. В първия и третия сет успехът можеше да дойде и по-лесно, но Матадора пропускаше някои от шансовете си за пробив, завършвайки мача с 5 реализирани от общо 12 брейкбола спрямо 1/1 при съперника.

„Труден мач беше. Не успявах да използвам ситуациите, в които повеждах в началото на сетовете. Това доведе до повече проблеми, но е нормално в трети кръг да срещаш добър съперник. Чувствам се добре, радвам се, че продължавам напред“, каза той след мача, с който си гарантира 49-о участие във втората седмица на турнирите от Големия шлем.

До този момент Надал не бе губил мач срещу друг левичар на турнири от Големия шлем и продължи тази серия. „Приспособяваш се. Не отдавам голямо значение на този факт. Взимам го предвид, но така правя и с всички други съперници. Надявам се да бъда още по-добър в понеделник. В този момент трябва да се съобразиш, да си отговорен, изпитвам огромно положение към всичко, което правите тук.“

В следващия етап негов съперник ще бъде Фабио Фонини, срещу когото има 12 победи от 176 мача. „Играли сме няколко пъти, побеждавал ме е. Идва тук след контузия, доста впечатляваща победа в три сета, така че ще влезе в мача с мен с много самочувствие. Не може да очакваш лесен мач в четвърти кръг, надявам се да съм подготвен.“

Срещу Нори 20-кратният шампион от Големия шлем започна колебливо и допусна пробив в петия гейм. Той обаче се оказа и единственият в мача за Нори. Последва рибрейк, след което при 5-6 Нори не издържа на напрежението и допусна пробив.

Вторият сет бе най-лесният за Надал, който пропусна два брейкбола за 2-2, но след това със серия от четири поредни гейма си осигури успеха.

В третия сет световният №69 оцеля в няколко много тежки гейма, но отново се пречупи в самия край на сета и съответно на мача за 5-7.